Seyahat esnasında unutulan veya kaybolan eşyalarımız için ne yapmamız gerekmektedir?

Araçta unuttuğunuz eşyalarınız, firmamızın merkezi Ereğli’de toplanmaktadır. Kayıp veya unutulan eşyalarınız için 444 42 42 - 0 332 713 44 66 – 0332 713 11 01 nolu telefonlarımızdan bize ulaşıp bilgilerinizi bıraktığınız taktirde, gün içinde sizinle temasa geçilmektedir.


Araçlarda internet erişimi mevcut mu?

Evet internet erişimi mevcuttur. Ayrıca tüm koltuk arkası televizyonlarda internet bağlantınızı kolaylıkla sağlayabilirsiniz.


İnternet üzerinden aldığım biletin iptal veya değişiklik süresi nedir?

İnternet üzerinden alınan biletin iptal veya değişiklik süresi hareket saatinden önceki 24 saattir. Yolcularımızın rezervasyonlu biletlerini aracın hareket etmesinden 24 saat öncesine kadar bilet satış noktalarımızdan satışa çevirmeleri gerekmektedir. Belirlenen opsiyon süresi içinde satışa dönüştürülmeyen rezervasyonlar sistem tarafından otomatik olarak iptal olmaktadır.


444 42 42 numaralı çağrı merkeziniz üzerinden gerçekleştirdiğim rezervasyonumun opsiyon süresi nedir?
Telefonla gerçekleştirilen rezervasyon işlemlerimiz için rezervasyon opsiyon süresi 1 saattir. Yolcularımızın rezervasyonlu biletlerini aracın hareket etmesinden 1 saat öncesine kadar bilet satış noktalarımızdan satışa çevirmeleri gerekmektedir. Bayram, tatil, hafta sonu gibi yoğun günlerde opsiyon süreleri azalmaktadır ve rezervasyonunuzu yapan görevli bunu size belirtmektedir. Belirlenen opsiyon süresi içinde satışa dönüştürülmeyen rezervasyonlar sistem tarafından otomatik olarak iptal olmaktadır.

Çocuk yolculara uyguladığınız indirim oranı nedir?

11.06. 2009 tarihli 27255 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan Karayolu Taşıma Yönetmenliği’nin 57. maddesi “ 6 yaş ve üzeri tüm yolcuların ayrı koltukta seyahat etmesi zorunlu olup, 6 ile 12 yaş arası çocuklar ile yaş şartı aranmaksızın, en az yüzde 40 oranında engelli olduğunu belgeleyen kişiler için bilet ücreti geçerli ücret tarifesi üzerinden yüzde 30 indirimli düzenlenir” şeklinde yer alan uygulamayı şehirlerarası yolcu taşıyan firmaların çocuklara ve engellilere yüzde 30 indirimli bilet vermesi zorunlu hale getirilmiştir. 6 yaşından küçük yolcularımız ise, ebeveynlerinin kucağında biletsiz seyahat edebilmelerine rağmen; talep etmeniz durumunda onlar için de yeni bir koltuk için %30 indirimli bilet alabilirsiniz.


Bilet aldığım aracı kaçırmış bulunmaktayım. İlgili sefere ait biletim yanmış mıdır?

Yolcularımız, seyahat edeceği sefere ait gerekli tüm bilgileri biletleri üzerinde bulabilmektedirler. Bundan dolayı yolcuların seyahat öncesi peronlarda hazır olması tamamen kendi organizasyonlarına bağlıdır. Şirket prosedürlerimiz gereği; araçlarımızın hareket saatinden sonra gelen (geciken) yolcularımızın biletleri ile ilgili herhangi bir işlem yapılamamaktadır, yolcularımızın bileti geçersiz sayılmaktadır. Yolcularımızın seyahat etmek istemeleri halinde başka bir sefer için yeni bir bilet almaları gerekmektedir. Bu bilgiler yolcu biletleri üzerinde de yer almaktadır.


Biletimi satın alırken yanlış tarih/saat/sefer yazıldığını fark ettim. Durumu fark ettiğimde sefer saati geçmiş bulunmaktaydı. Biletim yanmış mıdır?

Bilet alırken ibraz edilen sefer tarihi, saati, güzergah ve isim bilgilerinin doğruluğu yolcularımızın sorumluluğunda olduğu gibi, bu bilgilerin yanlış belirtilmiş olmasının yükümlülüğünün de yolcuya ait olduğunu belirtmek isteriz. "Yolcuların biletlerini teslim aldıklarında, yazılı bilgilerin doğruluğunu kontrol ederek onaylamaları gerekmektedir". Dolayısıyla kontrolü yapılmadan, yanlış tarihli satın alınmış olan biletiniz yanmıştır. Bu bilgi bilet kaplarımızda da önemle belirtilmektedir. Bilgileri yanlış olan bir bilet ile ilgili, biletin üzerinde belirtilmiş olan araç hareket saatinden önce bilet satış noktalarımıza başvurulması durumunda, gerekli düzenleme yapılabilmektedir. Ancak aracın hareket saatinden sonra fark edilmiş olan yanlış tarihli biletlerle ilgili herhangi bir işlem yapılamamaktadır, biletiniz yanacaktır.


Evcil hayvanımın tüm tedbirleri alınarak yanımda veya bagajda seyahat etmesini sağlayabilir misiniz?

Karayolları taşıma yönetmeliğinde belirtilen maddede zorunluluk olmaması sebebiyle, canlı hayvan taşımacılığı konusundaki karar, toplu taşıma firmalarına bırakılmıştır. Dolayısı ile canlı hayvan taşıma kararı tamamen firmanın kendi inisiyatifine ve isteğine bırakılmıştır. Yönetimimiz, yolcularımız ve bizim için değerli olan evcil hayvanlarınızın, olası bir kazaya maruz kalmaları göz önüne alınarak canlı hayvan taşımama kararı almıştır, üzgünüz.


Bilet satış noktasından satın aldığım biletimi iptal ettirmek / seferini değiştirmek istiyorum. Hangi yöntemleri izlemem gerek?

Lüks Ereğli Turizm bilet satış noktalarına, aracın hareket saatinden 12 saat önce yapılan başvurularda bilet üzerinde değişiklik ya da bilete karşılık açık tarihli bilet teslimi yapabiliyoruz. Tüm bu işlemleri gerçekleştirmemiz için, bileti görevli personelimize teslim edip, yerine yeni sefere ait biletinizi almanız gerekmektedir. Dökümü alınmış biletlerinizin iptal veya değişiklik işlemlerini, telefon veya e-mail yoluyla yapamamaktayız.Şirket prosedürlerimiz gereği; araçlarımızın hareket saatinden sonra gelen (geciken), gelmeyen yolcularımızın biletleri ile ilgili herhangi bir işlem yapılamamaktadır, yolcularımızın bileti geçersiz sayılmaktadır.


Neden 12 yaş ve altı çocuklara 1-2-3-4 nolu koltuklar verilememektedir?

12 yaş altı çocuk yolcularımız için 1 - 2 - 3 - 4 nolu koltuklara, Ulaştırma Bakanlığı’nın aldığı karar gereğince bilet düzenlenememektedir.


Bilet satışı ve rezervasyonu esnasında abonelik hizmetiniz mevcut mu?

Bilet aldığınız şubemizden ‘Abone Yolcu Kaydı’nızı yaptırın. Daha sonra ki yolculuklarınızda, bilgilerinize otomatik olarak erişilsin.


e-bilet nedir?

Elektronik bilet, kağıt bilet düzenlenmeksizin yolcunun tüm rezervasyon ve satış kayıtlarının elektronik ortamda saklanmasıdır. Bu uygulama sayesinde otobüse binmek için elinizde kağıt bilet olması gerekmemektedir.


Engelli yolcularınıza uyguladığınız indirim oranı nedir?

Bilet satış noktalarımızda; yolcularımız "T.C Başbakanlık Özürlüler İdaresi Başkanlığı tarafından verilmiş kartlarını ya da üzerinde en az % 40 oranında engelli olduğunu belirten ibarenin yer aldığı nüfus cüzdanlarını / ehliyetlerini" ibraz etmeleri karşılığında, (normal bilet fiyatımız üzerinden %30) indirim uygulamamızdan yararlanabiliyor.

 
Ana Sayfa
Hava Durumu
Yol Durumu
Mesafeler
İnsan Kaynakları
Dilek ve Şikayet Formu
Copyright © 2013 LÜKS EREĞLİ TURİZM